سه‌شنبه, 1 فروردين 1402
 • ساعت : ۲۲:۹:۳۵
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 
 • کد خبر : ۷۶۹۴
خبر خوش برای مردم استان سمنان؛
كاروانسرای شاه‌عباسی سمنان به تملك میراث فرهنگی درآمد
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان به تملک میراث فرهنگی درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، امیر کرم زاده شامگاه چهارشنبه پنجم بهمن‌ماه ١۴٠١ با اعلام این خبر خوش برای مردم استان سمنان، بیان کرد: پس از سالها، انتظار مردم سمنان برای آزادسازی کاروانسرای تاریخی این شهر با امضای رئیس‌جمهور محقق شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با قدردانی از توجه و حمایت رئیس‌جمهوری، هیات دولت و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، یکم بهمن‌ماه، واگذاری کاروانسرای تاریخی سمنان به تملک میراث‌فرهنگی را امضا کردند.

کرم زاده با اشاره به اینکه به برکت دولت مردمی، اتفاقات بزرگی در عرصه فرهنگ و هنر در حال انجام است، افزود: با همدلی در استان در حوزه‌های مختلف اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

او ادامه داد: کاروانسرای شاه‌عباسی واقع در مرکز شهر تاریخی سمنان، یکی از ۹۹۹ کاروانسرای ساخته‌شده در دوران شاه‌عباس صفوی در این شهر است.

کرم زاده افزود: این بنای ارزشمند که ۴۰۰ سال قدمت دارد و سال ۱۳۵۲ خورشیدی به ثبت ملی رسید، به مدت ۴۰ سال و تا خرداد ۹۹ به‌عنوان زندان استفاده می‌شد و آزادسازی آن‌یکی از مطالبات مردم استان بود.

طی ۲ سال گذشته مسئولان کشوری زیادی از این کاروانسرا بازدید کردند ازجمله وزیران سابق و کنونی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و آیت‌الله رئیسی که در مقام ریاست قوه قضاییه و رئیس‌جمهور دستور آزادسازی این بنای ارزشمند تاریخی را صادر کرد.

آیین حذف حصارهای ضلع غربی کاروانسرای شاه‌عباسی واقع در قلب شهر سمنان، ٢١ شهریورماه امسال با حضور جمعی از مردم و مسئولان استان و شهر سمنان اجرا شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1402/01/01 10:52

  5.7.4.0
  V5.7.4.0